Veteranai

VeteranaiDviračių sporto veteranais vadinami varžybose dalyvaujantys dviratininkai (nebūtinai buvę dviratininkai – sportininkai), kurių amžius metų gale sudaro 30 ir daugiau metų ir kurie einamaisiais metais nėra atstovavę (priklausę) UCI registruotai komandai ar tais metais gavę profesionalo dviratininko licenciją.

Dviračių sporto veteranai skirstomi į grupes pagal lytį (moterys ir vyrai) ir pagal amžių į amžiaus grupes. UCI rekomenduoja skirstyti į amžiaus grupes kas 5 metai, tačiau, kol nesusirenka reikiamas varžybų dalyvių skaičius, šiuo metu į grupes skirstoma kas 10 metų (pvz.: V30 – veteranai, kuriems einamų metų gale sueis nuo 30 iki 39 metų; V40  –  nuo 40 iki 49; V50 –  nuo 50 iki 59 ir t.t.).

Pastaruoju metu suintensyvėjus dviračių Sporto veteranų aktyvumui, sportininkai veteranai Lietuvoje gali pasirinkti dalyvauti daugiau nei 7 varžybose plente ir net daugiau nei 10 kalnų dviračių (MTB) varžybų, kuriose yra  atitinkamos veteranų amžiaus grupės. Svarbiausias veteranams skirtas renginys yra Lietuvos dviračių plento čempionatas – veteranų grupėje. Jame grupių nugalėtojai iškovoja teisę dėvėti Lietuvos veteranų čempiono marškinėlius bei kelialapius į pasaulio veteranų čempionatą.

Veteranams skirtos varžybos yra pažymėtos ir jas rasite LDSF varžybų kalendoriuje.

Nuo 2015 metų bus vedamas Lietuvos dviračių sporto veteranų plento disciplinos reitingas.

Siekiant labiau informuoti veteranus apie naujoves veikia Veteranų informacijos tinklas.

Veteranams atviri ir mielai juos priima į mėgėjišką sportą orientuoti sporto klubai ir asociacijos.

Veteranų klubai  ir renginiai.

Dauguma dviračio sporto klubų skirti ugdyti aukšto sportinio meistriškumo sportininkus. Juose retais atvejais sportuoja šiame klube išugdyti ar treneriais dirbantys veteranai. Keletas sporto klubų  pritraukia ypač daug veteranų ir mėgėjų:

„FOCUS Vilnius“ (Asociacija „Dviračių sporto klubas“) – Vilnius, Kiti miestai;

Asociacija „Top Team“ – Vilnius, kiti miestai;

Asociacija „Stimul Plius“  – Vilnius, Klaipėda;

Sporto klubas S-Sportas- Šiauliai, Vilnius, kiti miestai;

VŠĮ „Dviratai“ – Kaunas, kiti miestai

Tai tik keli iš jų (sąrašas nebaigtinis). Šie klubai taiko skirtingas narystės taisykles, atrankos kriterijus, tačiau dažniausiai norintys sportuoti veteranai priimami tapti šių klubų nariais.

Informacija apie sporto klubus rubrikoje „Klubai“

Veteranų licencijos

LDSF išduoda veteranams skirtas licencijas, kurios suteikia galimybę dalyvauti varžybose užsienyje. Licencijas kainuoja nedaug, bet  užtikrina, kad veteranas laikosi sporto taisyklių. Licencijos varžybose Lietuvoje neprivalomos (išskyrus Lietuvos čempionatus ir kitus LDSF organizuojamus renginius), tačiau siekiant sąžiningos konkurencijos ir norint užtikrinti tinkamo taisyklių laikymosi ateityje siūloma varžybų organizatoriams reikalauti licencijų iš visų oficialių varžybų dalyvių. Visų prestižinių užsienio varžybų organizatoriai iš dalyvių reikalauja nacionalinių licencijų, todėl vykstant į varžybas užsienyje primygtinai siūlome įsigyti licenciją. Licencijos išdavimo taisykles rasite rubrikoje Informacija – Licencijavimas

Veteranams skirtų oficialių varžybų kalendorių rasite LDSF varžybų kalendoriaus puslapyje. Lietuvoje vyksta kelta komercinių varžybų, neįtrauktų į oficialų kalendorių, todėl informacijos apie jas ieškokite puslapiuose www.plentas.lt ir www.roadcycling.lt (plento varžybos) ir (arba) www.mtb.lt (kalnų dviračių (MTB) varžybos).