Istorija

1924 metai 


Paryžiaus olimpinės žaidynės

  •  Isakas Anolikas – finišo nepasiekė (plentas, grupinės lenktynės)
  • Juozas Vilpišauskas – finišo nepasiekė (plentas, grupinės lenktynės)

1928 metai


Amsterdamo olimpinės žaidynės

  •  Tarchumas Murnikas – 50 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  •  Jurgis Gedminas – 55 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  •  Isakas Anolikas – finišo nepasiekė (plentas, grupinės lenktynės)
  •  Vladas Jankauskas – finišo nepasiekė (plentas, grupinės lenktynės)

Didžiausi Lietuvos dviratininkų laimėjimai, atstovaujant Sovietų Sąjungai


1988 metai


Seulo olimpinės žaidynės

  • Gintautas Umaras – 1 vieta (trekas, 4 km asmeninės persekiojimo lenktynės)
  • Gintautas Umaras ir Artūras Kasputis – 1 vieta (trekas, 4 km komandų persekiojimo lenktynės)
  • Laima Zilporytė – 3 vieta (plentas, grupinės lenktynės)

1991 metai


Berlyne (Vokietija) atkurta Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) narystė Tarptautinėje dviračių sporto sąjungoje (UCI)


1992 metai


Pasaulio treko čempionatas, Valensija (Ispanija)

  • Jonas Romanovas – 2 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)
  • Artūras Kasputis – 3 vieta (4 km asmeninės persekiojimo lenktynės)

Barselonos olimpinės žaidynės

  • Aiga Zagorska – 13 vieta (trekas, 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės)
  • Laima Zilporytė – 18 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Daiva Čepelienė – 20 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Saulius Šarkauskas – 23 vieta (plentas, grupinės lenktynės)

1995 metai


Pasaulio treko čempionatas, Bogota (Kolumbija)

  • Remigijus Lupeikis – 2 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)

1996 metai


Atlantos olimpinės žaidynės

  • Jolanta Polikevičiūtė – 5 vieta (plentas, grupinės lenktynės), 7 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės)
  • Rasa Mažeikytė – 6 vieta (trekas, 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės)
  • Rasa Polikevičiūtė – 12 vieta (plentas, grupinės lenktynės), 12 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės)
  • Rita Razmaitė – 13 vieta (trekas, sprintas)
  • Artūras Kasputis – 10 vieta (trekas, 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės), 21 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės)
  • Remigijus Lupeikis – 13 vieta (trekas, grupinės lenktynės dėl taškų), 28 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės), 95 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Artūras Kasputis, Remigijus Lupeikis, Artūras Trumpauskas ir Mindaugas Umaras – 11 vieta (trekas, 4 km komandų persekiojimo lenktynės)

1998 metai


Pasaulio plento čempionatas, Valkenburgas (Nyderlandai)

  • Diana Žiliūtė – 1 vieta (grupinės lenktynės)

1999 metai


Pasaulio treko čempionatas, Berlynas (Vokietija)

  • Rasa Mažeikytė – 3 vieta (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės)

Pasaulio plento čempionatas, Verona (Italija)

  • Edita Pučinskaitė – 1 vieta (grupinės lenktynės)
  • Diana Žiliūtė – 3 vieta (grupinės lenktynės)

2000 metai


Sidnėjaus olimpinės žaidynės

  • Diana Žiliūtė – 3 vieta (plentas, grupinės lenktynės), 9 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės)
  • Edita Pučinskaitė – 10 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės), 25 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Rasa Polikevičiūtė – 13 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Rasa Mažeikytė – 11 vieta (trekas, 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės), 12 vieta (trekas, grupinės lenktynės dėl taškų)
  • Raimondas Rumšas – 23 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės), 44 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Artūras Kasputis – 25 vieta (plentas, pavienio starto lenktynės)

Iš viso per olimpinį Sidnėjaus ciklą (1997 – 2000 m.) iškovoti 24 medaliai visų amžiaus grupių pasaulio ir Europos čempionatuose.

  • Europos čempionėmis tapo: Diana Žiliūtė (1997 m.), Rasa Mažeikytė (1997 m.) ir Gitana Gruodytė (1999 m.).
  • Europos jaunimo čempionai: Linas Balčiūnas (1998 m.), Diana Žiliūtė (1998 m.), Rasa Mažeikytė (1998 m.), Gitana Gruodytė (1999 m.).
  • Pasaulio jaunių čempionai: Sergejus Apionkinas, Vytautas Kaupas, Simas Raguckas, Tomas Vaitkus (visi 2000 m.).

2001 metai


Pasaulio plento čempionatas, Lisabona (Portugalija)

  • Rasa Polikevičiūtė – 1 vieta (grupinės lenktynės), 4 vieta (pavienio starto lenktynės)
  • Edita Pučinskaitė – 2 vieta (grupinės lenktynės)

2002 metai


Pasaulio plento čempionatas, Zolderis (Belgija)

  • Tomas Vaitkus – 1 vieta (jaunimas, pavienio starto lenktynės)

2003 metai 


Pasaulio treko čempionatas, Štutgartas (Vokietija)

  • Edita Kubelskienė – 2 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)
  • Tomas Vaitkus, Aivaras Baranauskas, Linas Balčiūnas ir Raimundas Vilčinskas – 5 vieta (4 km komandų persekiojimo lenktynės)
  • Diana Žiliūtė – 5 vieta (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės)
  • Tomas Vaitkus – 5 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)

          


Pasaulio jaunių treko čempionatas, Maskva (Rusija)

  • Agnė Bagdonavičiūtė – 2 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)
  • Eglė Cekanauskaitė – 2 vieta (2 km asmeninės persekiojimo lenktynės)

2004 metai


Pasaulio treko čempionatas, Štutgartas (Vokietija)

  • Simona Krupeckaitė – 3 vieta (500 m pavienio starto lenktynės)

Atėnų olimpinės žaidynės

  • Edita Pučinskaitė – 9 vieta (plentas, grupinės lenktynės)

2005 metai

         2005 m. Europos plento čempionate Maskvoje iki 23 metų amžiaus Modesta Vžesniauskaitė grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

        2005 m. Europos jaunių plento čempionate Maskvoje Aušrinė Trebaitė asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo sidabro medalį.

       2005 m. Europos treko čempionate iki 23 metų amžiaus grupėje Italijoje,Fiorenzuoloje komandinėse 4 km persekiojimo lenktynėse ( G. Bagdonas, I. Konovalovas, A. Kruopis, S. Kondrotas ) iškovojo bronzos medalius.


2006 metai

 2006 m. Pasaulio jaunių plento čempionate Belgijoje, Zolderyje Rasa Leleivytė tapo grupinių lenktynių pasaulio čempione.

      2006 m. Europos treko čempionate iki 23 metų amžiaus grupėje komandinėse 4 km persekiojimo lenktynėse ( G. Bagdonas, I. Konovalovas, A. Kruopis, S. Kondrotas ) iškovojo bronzos medalius. Gediminas Bagdonas 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo sidabro medalį.


2007 metai

  2007 m. Europos treko čempionate Vokietijoje, Cottbuse iki 23 metų amžiaus asmeninėse persekiojimo lenktynėse Vilija Sereikaitė iškovojo bronzos medalį. Ignatas Konovalovas grupinėse lenktynėse buvo 5, o skrečo rungtyje užėmė 7 vietą.

     2007 m. Europos plento čempionate iki 23 metų amžiaus Bulgarijos sostinėje Sofijoje Ignatas Konovalovas tapo grupinių lenktynių vicečempionu, o asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo 4 vietą. Rasa Leleivytė grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį.


2008 metai


Pasaulio treko čempionatas, Mančesteris (Didžioji Britanija)

  • Simona Krupeckaitė – 2 vieta (500 m pavienio starto lenktynės), 2 vieta (sprintas), 6 vieta (keirinas)
  • Svetlana Pauliukaitė – 6 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)

     2008 m. Europos treko čempionate Lenkijoje, Pruškove Vilija Sereikaitė 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse tapo Europos čempione, moterų iki 23 metų amžiaus grupėje. Gintarė Gaivenytė 500 m hito rungtyje iškovojo 7 vietą. Tomas Micė grupinėse lenktynėse dėl taškų iškovojo 9 vietą vyrų iki 23 metų amžiaus grupėje. 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse jaunių grupėje Katažyna Sosna iškovojo 7 vietą, Vaida Pikauskaitė 8 vietą.

    2008 m. Europos plento čempionate Italijoje, Aronoje Aušrinė Trebaitė asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo 6 vietą, o Daiva Tušlaitė 8 vietą moterų iki 23 metų amžiaus grupėje. Rasa Leleivytė grupinėse lenktynėse tapo Europos čempione moterų iki 23 metų amžiaus grupėje.

    2008 m. Pasaulio studentų čempionate Olandijoje, Nijmegen Evaldas Šiškevičius asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo 3 vietą.

   2008 m. Pasaulio plento čempionate Italijoje, Varese Diana Žiliūtė grupinėse lenktynėse iškovojo 6 vietą.


Pekino olimpinės žaidynės

   2008 m. olimpinėse žaidynėse Pekine, Edita Pučinskaitė asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo 23 vietą, o grupinėse lenktynėse 9 vietą. Jolanta Polikevičiūtė grupinėse lenktynėse 11 vietą, Modesta Vžesniauskaitė 27 vietą.
Simona Krupeckaitė sprinto rungtyje užėmė 8 vietą, Svetlana Pauliukaitė grupinėse lenktynėse dėl taškų užėmė 12 vietą, Vilija Sereikaitė 3 km. asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo 6 vietą, Svetlana Pauliukaitė 12 vietą.
Ignatas Konovalovas grupinėse lenktynėse iškovojo 29 vietą, Dainius Kairelis 74 vietą.


2009 metai


Pasaulio treko čempionatas, Pruškovas (Lenkija)

  • Simona Krupeckaitė – 1 vieta (500 m pavienio starto lenktynės; pasaulio rekordas – 33,296 sek.), 3 vieta (sprintas), 12 vieta (keirinas)
  • Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė – 3 vieta (komandų sprintas)
  • Vilija Sereikaitė – 3 vieta (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės), 6 vieta (omniumas)
  • Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė ir Svetlana Pauliukaitė – 5 vieta (3 km komandų persekiojimo lenktynės)
  • Svetlana Pauliukaitė – 5 vieta (grupinės lenktynės dėl taškų)

   2009 m. Europos treko čempionate Baltarusijoje, Minske Vilija Sereikaitė moterų iki 23 metų grupėje 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse apgynė Europos čempionės vardą, o 500 m hito rungtyje užėmė 3 vietą. Aušrinė Trebaitė 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo 3 vietą, o grupinėse lenktynėse dėl taškų – 4 vietą. Vaida Pikauskaitė merginų jaunių grupėje 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo 4 vietą.

  2009 m. pasaulio jaunių treko čempionate Rusijoje, Maskvoje Aleksandra Sošenko skračo rungtyje iškovojo bronzos medalį. Vaida Pikauskaitė 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo – 6 vietą, omniume – 5 vietą.


2010 metai


Pasaulio treko čempionatas, Balerupas (Danija)

  • Simona Krupeckaitė – 1 vieta (keirinas), 2 vieta (500 m pavienio starto lenktynės), 3 vieta (sprintas)
  • Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė – 3 vieta (komandų sprintas)
  • Vilija Sereikaitė – 3 vieta (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės), 6 vieta (omniumas)

2010 m. pasaulio plento čempionate Šveicarijoje, Mendrisio Diana Žiliūtė grupinėse lenktynėse iškovojo 5 vietą, Ignatas Konovalovas asmeninėse lenktynėse laikui iškovojo 9 vietą.


2011 metai


Pasaulio treko čempionatas, Balerupas (Danija)

  • Simona Krupeckaitė – 2 vieta (sprintas)
  • Vilija Sereikaitė – 3 vieta (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės)

2012 metai

Pasaulio treko čempionatas, Melburnas (Australija)

  • Simona Krupeckaitė – 2 vieta (sprintas)

Londono olimpinės žaidynės


2015 metai


Europos jaunimo (U-23) ir jaunių (U-18) treko čempionatas, Atėnai (Graikija)

  •  Olivija Baleišytė – 3 vieta (jaunės, 2 km asmeninės persekiojimo lenktynės, liepos 14 d.).

 


Pasaulio plento čempionatas, Ričmondas (JAV)

  • Ramūnas Navardauskas – 3 vieta (grupinės lenktynės, rugsėjo 27 d.).

 


Europos treko čempionatas, Grenchenas (Šveicarija)

  • Aušrinė Trebaitė – 3 vieta (omniumas, spalio 18 d.).

2016 metai


Europos kalnų dviračių maratono čempionatas, Sigulda (Latvija)

  • Katažina Sosna – 3 vieta (birželio 5 d.)

Europos jaunimo (U-23) ir jaunių (U-18) treko čempionatas, Montikjaris (Italija) 

  • Olivija Baleišytė – pasaulio jaunių rekordas (2 km asmeninės persekiojimo lenktynės, 2.22,311) ir 1 vieta (liepos 13 d.), 2 vieta (omniumas, liepos 16 d.)
  • Vasilijus Lendelis – 3 vieta (jaunimas, sprintas, liepos 16 d.).
  • Miglė Marozaitė – 3 vieta (jaunimas, keirinas, liepos 17 d.).

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės

  • Simona Krupeckaitė – 7 vieta (trekas, sprintas), 12 vieta (trekas, keirinas).
  • Daiva Tušlaitė – 34 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Ramūnas Navardauskas – 35 vieta (plentas, grupinės lenktynės)
  • Ignatas Konovalovas – viršijo laiko limitą (plentas, grupinės lenktynės).

Europos treko čempionatas, Sen Kventinas (Prancūzija)

  • Aušrinė Trebaitė – 1 vieta (skrečas, spalio 20 d.)
  • Simona Krupeckaitė – 1 vieta (sprintas, spalio 23 d.), 3 vieta (keirinas, spalio 21 d.).
  • Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė – 3 vieta (komandų sprintas, spalio 20 d.).

 


Redaguojama ir pildoma…